Marel o Del, kas kamel, le Romes duvar
An exploration of drug use and HIV risks among the Roma of Central and Eastern Europe JEAN-PAUL C. GRUND, PAUL J. ÖFNER, HANS T. VERBRAECK
| Category: | Transculturele drugsproblematiek |
| File Size: | |
| File Type: | |
| Created Date: | 04-11-2021 |
| Last Updated Date: | 04-11-2021 |
Related documents
Een verkennend onderzoek naar middelengebruik en verslavingsproblematiek onder asielzoekers en een aanzet tot doelmatige voorlichting en interventie
Richard Braam, Hans Dupont, Hans Verbraeck
RAR-handboek 2005
Cultuurverschillen in communicatie tussen politie en allochtonen
In opdracht van het Programma Politie en Wetenschap is een explorerende studie uitgevoerd naar de communicatie tussen politie en allochtonen. In de dagelijkse politiepraktijk blijkt deze communicatie niet zelden problematisch te verlopen.
Oktober 2003
Een inventariserend en explorerend onderzoek naar de praktijk en de mogelijkheden van het gebruik wintigeneeswijzen in de verslavingszorg.
© 2001. Utrecht: Centrum voor Verslavingsonderzoek, Stichting WGU
Rapid Assessment and Response methode (RAR) voor problematisch middelengebruik in asielzoekerscentra
2005 CVO & Trimbos-instituut
De redenen voor nieuwe groepen migranten en asielzoekers om alcohol en drugs te gebruiken zijn legio, maar de gemeenschappelijke noemer is de tijd doden: “killing time”. Niet alleen de tijd doden om de verveling te bestrijden, het lange wachten en de onzekerheid over procedures en de onzekerheid van het illegale bestaan, maar ook de verleden tijd, de heimwee en de trauma’s.
In dit artikel wordt kort iets verteld over het gebruik van middelen door Somaliërs, Afghanen, Iraniërs, en Angolese jongeren en de mogelijkheden voor preventie.
Een exploratief onderzoek naar probleemgedrag van Marokkaanse straatjongens in Utrecht
© Centrum voor Verslavingsonderzoek, Universiteit Utrecht 1998

